Slévárenský písek jádrový

Slévárenský písek jádrový

Spočítat

Vykoupíme váš stavební či ocelárenský odpad.

Spočítejte si orientační množství a cenu

Často kladené dotazy

Co znamená uzavřený cyklus materiálů?

Z každého metalurgického procesu vzniká odpad. Ať už samotná struska, anebo poškozené vyzdívky a další žáruvzdorné součásti zařízení. Tyto odpady zpracováváme. Vyrobíme z nich jednak struskotvorné přísady. Jednak materiály k opravám poškozených součástí. Můžeme tedy od vás odebírat odpad a zároveň poskytovat vstupní suroviny.

Co se děje se železnými slitky?

Součástí odpadů z metalurgických procesů jsou větší či menší železné slitky. Strusku umíme nadrtit, při použití našeho speciálního stroje až do velikosti 400 mm. Železný odpad magneticky vyseparujeme. Oddělené železné slitky pak mohou sloužit podobně jako šrot. Přijdou do vsázky při výrobě oceli.

Je vaše struskové kamenivo radioaktivní??

Struska je odpad z oceláren. Tento minerál vzniká roztavením železné rudy nebo šrotu jako neželezný zbytek po tomto tavení. Žádné radioaktivní materiály do procesu nevstupují. Radioaktivita je tady vyloučena. Tato skutečnost je přesto v našem struskovém kamenivu pravidelně kontrolována. Taková zkouška je součástí certifikace našeho struskového kameniva jako produktu pro stavební účely.

Jaké jsou možnosti dopravy?

Dopravu zajistíme u našich partnerů nákladními vozidly. Nebo můžete použít dopravu vlastní. Do areálu je také zavedena železniční vlečka. Mnohé sypké žáruvzdorné materiály dodáváme v balení BigBag.

Nevíte si rady nebo máte dotaz?

použijte kontaktní formulář

odpovíme vám nejdéle do druhého dne